Анестезіології та реанімації
Завідувач відділення – Ляшко Олександр Володимирович
Історія анестезіологічного відділення ООД починається з 1967 року, коли в штатному розкладі була зареєстрована ставка лікаря-анестезіолога та сестри-анестезистки, які обслуговували 2 хірургічні відділення (лікар А. В. Мінаков).
Доти анестезіологію забезпечували працівники обласної лікарні. Тут мали тільки один наркозний апарат (УНА-1).
Всі хворі переводилися у відділення, за ними встановлювали недостатнє спостереження, а корегуючої терапії майже не було. Нагальною стала потреба влаштувати післяопераційних хворих в одному місці.
В 1970 році організована анестезіологічна група з 2,5 ставки лікаря-анестезіолога (2 фізичні особи), трьома післяопераційними ліжками, цілодобовим сестринським постом та централізованою подачею кисню. Це сприяло наданню ефективної післяопераційної терапії, розширило хірургічну активність. Служба отримала ще 1 ставку лікаря-анестезіолога.
Враховуючи розширення хірургічної активності, збільшення хірургічних столів (до 6-ти), відкриття відділення хірургії голови та шиї, лікар І. М. Турянський порушив питання про збільшення штату та реєстрацію наказом головного лікаря окремого відділення. В лютому 1995 року було зареєстровано анестезіологічне відділення з палатою інтенсивної терапії на шість ліжок з цілодобовим лікарським та двома сестринськими постами з відповідними штатними одиницями.
Відділення обслуговує 119 стаціонарних та 10 ліжок денного стаціонару.
Обладнане воно згідно зі стандартним переліком – дихальною апаратурою (6 операційних столів), дефібрилятором, двома кардіомоніторами, апаратурою для усунення болю, проведення еферентного методу детоксикації та іншими.
Проводиться інтенсивна терапія, догляд та моніторне спостереження за хворими.
В 2000 році відкрито кабінет протибольової терапії для ефективної допомоги хворим з хронічним больовим синдромом та знеболення в поліклініці при ендоскопічних та малих хірургічних операціях.
З 2010 року відділення очолює молодий та талановитий фахівець своєї справи – Ляшко Олександр Володимирович.
Впроваджено нові методи:
– комбінований інтубаційний наркоз з електроаналгезією, епідуральною анестезією та електронейростимуляцією нервових структур;
– внутрішньоорганний електрофорез з антибіотиками;
– інтраопераційне використання даларгіну як компонента загального знеболення; фотогемотерапію.
Неодноразово відділення нагороджувалося грамотами за професійні досягнення.