Клініко-діагностична лабораторія

З відкриттям онкодиспансеру була також організована клінічна лабораторія, в якій починали працювати 1 лікар-лаборант і 2 лаборанти. Згодом збільшувалася кількість ліжок в диспансері та відвідувань. Відповідно зростали й штати лабораторії. З 1954 по 1981 роки її очолювала лікар з вищою категорією Олена Федорівна Карповська. З 1981 року по нині нею керує Людмила Андріївна Мельниченко – лікар з вищою категорією.

За 60 років підрозділ перетворився на відділення клінічної, біохімічної, імунологічної та цитологічної діагностики. Нині тут працюють 6 лікарів-лаборантів та 10 фельдшерів-лаборантів.

В 1978 році на базі клінічної лабораторії створе­на централізована цитологічна лабораторія, яка ви­конує цитологічні дослідження при онкопрофоглядах жіночого населення області.

Після введення в дію нової поліклініки лабора­торне відділення отримало нове приміщення. Старе обладнання повністю замінене на сучасне, що відпо­відає європейським стандартам. Впроваджено нові методи дослідження з розділу імунології: гормони та онкомаркери.

Визначення онкомаркерів – це новий, сучасний метод дослідження, що допомагає контролювати процес лікування онкохворих.

Кількість лабораторних досліджень з року в рік зростає. В 2005 році виконано 468425 досліджень, що в 1,5 раза більше, ніж у 1985 році.

В 2003 році відділення успішно пройшло акреди­тацію терміном на 5 років.

 

 

 

 

 

 

 

Створення та підтримка inSite.cc

© Copyright 2016 - Чернівецький обласний клінічний онкологічний диспансер - Всі права захищено